הבלוג של ליאור

עוד מהבלוג

זירוז לידה טבעי


טיפול בטחורים

כמעט כל מי שחוותה היריון, והגיעה לחודש תשיעי, מייחלת ליום שיגיע היום שההריון יסתיים בשלום, ואל העולם יגיח בחיוך תינוק ורדרד וחמוד. אצל חלקנו, הכמיהה לסיום ההריון בחודש תשיעי, לא תמיד באה בהלימה עם פחדים רבים מתהליך הלידה עצמו. בינתיים, בשבוע 38 גובר "הלחץ מבחוץ", כאשר נשמות טובות מסביבך מתעניינות אם ילדת, אם "את עדיין בהריון"? סיפורי לידות כאלו ואחרים מתחילים לרוץ סביבך, ואם "שפר" עלייך מזלך לעבור את התשיעי בחום יולי-אוגוסט, את משתדלת להיות מחוברת למזגן, כל יום מרגיש כמו יומיים, וגם אם את בינואר, כבר כבד ונמאס לסחוב! שמישהו אחר יסחוב...

את מתחילה לחפש בגוגל פתרונות - "זירוז לידה טבעי". מעדיפה שלא להגיע ל"יולדות" ולקבל פיטוצין, ובוחרת "טבעי". כשתקישי "זירוז לידה טבעי" תקבלי שלל רעיונות ללידה מהירה וקלה.

אז בואי נעשה קצת סדר בעניינים – ראשית, לא ניתן "לזרז" את מה שלא קיים. כלומר, אם טרם החלו סימני לידה*, לא ניתן לייצר זירוז. אבל אל דאגה, יש מה לעשות. לא נשאיר אותך ללא מענה.

נבחין בין 2 מושגים:

זירוז לידה – רלוונטי כאשר אישה מגיעה עם סימני לידה, ואז ניתן בהחלט לעזור לתהליך הלידה כך שיהיה קצר וקל יותר.

השראת לידה – תהליך שמתאים לנשים שמגיעות ללא סימני לידה.

איך עוזרת הרפלקסולוגיה לזירוז לידה טבעי -

אחת הטכניקות שעוזרות לתהליך לקרות, היא טיפול רפלקסולוגיה. הטיפול הרפלקסולוגי בכפות הרגליים, מרגיע ונעים.

תחושת הרוגע, חשובה מאוד להמשכיות התהליך. תהליך לידה פעיל זקוק להורמון האוקסיטוצין שמגיע בעקבות תחושה של רוגע ואינטימיות.

במצב ההפוך, כאשר היולדת "מלאה באדרנלין" תהליך הלידה עלול להתארך, ואת זה הרפלקסולוגיה תמנע.

כמו-כן, טיפול רפלקסולוגי תורם ליכולת ההגמשה של האגן, ומכין אותך ללידה.

היבט נוסף בטיפול הרפלקסולוגי, הוא קיום דו-שיח עם היולדת, ומכאן שחרור מחסומים רגשיים, שמעכבים לעיתים את התקדמות התהליך.

בטיפול רפלקסולוגי לזירוז לידה טבעי בקליניקה שלי, אני משלבת בטיפול גם לחיצות בנקודות מעולם הרפואה הסינית, והסוג'וק, אשר תורמות לתהליך.

במצבים בהם האישה בשלבי הריון מתקדמים (שבוע 41) ואין כל סימני לידה, מומלץ להתחיל עם טיפול רפלקסולוגי עבור "השראת לידה", קרי, איתות לגוף להתחלת התהליך. העבודה במקרה זה תתמקד במוכנות האם ללידה עצמה, הן באמצעות לחיצות והן באמצעות שיחה. במהלך הטיפול נזהה האם קיים מחסום כלשהוא מהלידה או ממה שיבוא אחריה (הורות). מקרים נוספים בהם מייצרים השראת לידה: סכרת הריונית, קרישיות יתר, רעלת, IVGR ולח"ד גבוה.

בכל מקרה, הטיפול הרפלקסולוגי הינו אישי ומותאם באופן פרטני לכל אישה באשר היא.

לשאלות וקביעת טיפול רפלקסולוגי - התקשרי 050-2208725